Erdoğan “Ortakları artırmak neticeyi değiştirmez"

Erdoğan “Ortakları artırmak neticeyi değiştirmez"
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na “16’lı masa” yanıtı: Ortakları artırmak neticeyi değiştirmez
Erdoğan “Ortakları artırmak neticeyi değiştirmez

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na “16’lı masa” yanıtı: Ortakları artırmak neticeyi değiştirmez.

"14 Mayıs tarihinde aziz milletimin takdiriyle AKP'den milletvekili seçilen kardeşlerimi tebrik ediyorum. Vazifeniz hayırlı olsun. 27. dönemde yüce meclis altında çalışan demokrasi mücadelemize omuz veren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Daha fazla çalışarak, milli mücadeleyi güçlendirerek kardeşlerimizin hatıralarını yaşatacağız. 

Gerek 28 mayıs gecesi külliyede yaptığımız balkon konuşmamızda desteği ve duası olan herkese teşekkürlerimizi göndermiştik. Tarihimizdeki en kritik seçimlerden birini zaferle taçlandıran teşkilatımızın her bir üyesine gençlik kollarımıza, tüm adaylarımıza, aday adaylarımıza mahalle ve köy temsilcilerimize yürekten teşekkür ediyorum. 

Kıymetli genel başkanlarla deprem bölgesindeki kardeşlerimizin acılarını beraber paylaştık. 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurduğumuz ittifakımızı daha da güçlendirdik. Omuz omuza mücadele verdiğimiz Sayın Devlet Bahçeli ve tüm ülkücü kardeşlerimize, sayın Fatih Erbakan ve milli görüşcülerine, Mustafa Destici ve alperenlere, Sayın Önder Aksakal ve arkadaşlarına , sayın Zekeriya Yapıcıoğlu ve arkadaşlarına saygılarımı sunuyorum. Sayın Sinan Oğan ve tavrını milli iradeden koyan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da vatanımızın bekasını ve istikbalini el üstünde tutmayı sürdüreceğiz. İnancımıza göre zaferin yegane sahibi Allahtır. Oy versin vermesin tüm vatandaşlarımıza uğradıkları her hakarete rağmen inancını ortaya koyan depremzedelerimize teşekkür ediyorum. "

Kılıçdaroğlu'na yanıt: Masadaki ortakları artırmak neticeyi değiştirmez

"Dün yine İslam dünyasından bir ülkenin temsilcisi ziyaretime geldi ismini vermeyeceğim. Dedi ki bizde AKP'ye çıkan oy yüzde 99. Bunlar bir şeyi gösteriyor. Ne diyor 6'lı Masa, şimdi 16'lı masa. Masadaki ortakları artırmak neticeyi değiştirmez. Yetmez bunu daha da artırman lazım. Bu millet irade ister, eser ister, hizmet ister. Yalanla dolanla talanla bir yere varılmaz.

Yaklaşık 1.5 sene önce malum bir masa kurdular. Kıyıda köşede kim varsa oy oranına bakmadan masada toplandılar. Yaptıkları onca görüşmenin sonunda millete bir şey sunamadılar. Kurdukları masa bizzat kendi tarifleriyle kumar ve pazarlık masasından öteye geçemedi. Bu masaya ben kumar masası, noter masası demedim. Diyen o masanın etrafındakiler. Olay bu kadar acı, bu kadar basiretsiz. Neticesi ortada. Güya güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri döneceklerdi. Sabah erken kalkanın bakanlık kaptığı ucube sistemi millete dayattılar. Vizyon ve proje konusunda açıklarını kapatmak için en kirli etik dışı seçim yarışını birlikte yürüttüler."

Anayasa çağrısı: "Eğer dürüstseniz, samimiyseniz..."

"Hayat tarzı üzerinden vatandaşa korku saldılar. Bay bay Kemal bizim vatandaşın yaşam tarzıyla uzaktan yakından alakamız yoktur , o sizin derdiniz. Siz bu ülkede milletin hayat tarzıyla uğraştınız. Ve sahtekarlık yaptınız. Yeri geldiniz aldınız yanınıza başörtülü kızımızı rozet taktınız, biz de başörtülülerden yanayız dediniz. Yalan. Eğer dürüstseniz samimiyseniz başörtü meselesini seçimden önce anayasa ile teminat altına alalım. Kandilden Pensilvanyaya kadar terör baronlarının destek beyanlarına bir kez olsun itiraz ettiniz mi? Ortaklarınız itiraz etti mi? Edemediniz dirsek temasınız var. Uçkuru kaptırmışsınız uçkuru! Bay bay Kemal siz LBTC'siniz, yanınızdakiler de LGBT'ci. Ne AKP, ne MHP ne cumhur ittifakının üyelerinde böyle bir bela yok. Aramızdaki fark bu. 

"Kampanya döneminde ucuz siyasi şovlara şahit olduk"

İnsanımızı tehdit etmekten, depremzedelere hakaret etmeye kadar her yolu denediniz. Siyaset sahnesinde kaldıkları sürece o leke oradan çıkmayacak. Kampanya döneminde ucuz siyasi şovlara şahit olduk. Sandıkların dörtte biri açılmadan nice skandalı izledik. Buldunuz iki belediye başkanı onlarla birlikte bunu yaptınız? Neredeler, şimdi kayıplar. İki koltuk al yanına. Birini İstanbul'a diğerini Ankara'ya ver. Onlar da orada otursunlar. Hiç olmazsa sözde cumhurbaşkanlığı yardımcısı koltuğu ver. Bütün bunları yapanlar utanmadı. Biz onlar adına hicap duyduk. Tarih kuşkusuz en adil hakemdir. Herkes tarih önünde hesabını verecektir. Bu tür kötülüklerden korumaktır görevimiz. 

Önümüzdeki dönemde siyasetin kalibre ve kalitesini artırmak için var gücümüzle çalışacağız. Ben size inanıyorum. Muhalefetin hiçbir temeli olmayan korku, istismar siyasetini asaletimizden taviz vermediğimiz çalışmalarla boşa çıkardık. Projelerimizi ortaya koyduk, yaptıklarımızı anlattık. Altyapıdan üstyapıya kadar durmak yok yola devam dedik. 85 milyona müjdeler vermeye devam ettik. Onlar popülizm bataklığında boğulurken biz halkımızın huzuruna eserlerimizle çıktık. Durmak yok yola devam dedik.

Birileri hazmetmekte zorluk çekse de, yüzde 52 oy oranıyla büyük bir zafer elde ettik. Ezici bir çoğunlukla milletimizin güvenine teveccühüne mahzar olduk. Oylarımızı artırmayı başardık. 52 ilde rakibimize göre yarışı önde tamamladık. Bayburt, ilçelerde Harran şahsımıza en yüksek oyu veren yerler oldu. Depremde en ağır yıkımı yaşayan Hatay'ın tercihini bizden yana kullanması bizi ayrıca mütehassis etti. Meclis boyutunda 14 Mayısta yüzde 49,5 oy oranıyla 300 milletvekili kazandık. 

DİĞER HABERLER