radyoata, radyo ata, ata radyo, radyoatafm

Otomotivde "6 ay 6 bin kilometre" düzenlemesi uzatıldı
Otomotiv sektöründe yüksek fiyatlar şikayet konusu olmaya devam ederken, Ticaret Bakanlığı, bu yönde daha önce çıkarılmış "6 ay 6 bin kilometre" düzenlemesinin uzatıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre "6 ay 6 bin kilometre" kısıtlamasına ilişkin düzenlemenin uygulama süresi 1 Ocak 2024'e kadar 6 ay süreyle uzatıldı.
Otomotivde

Otomotiv sektöründe yüksek fiyatlar şikayet konusu olmaya devam ederken, Ticaret Bakanlığı, bu yönde daha önce çıkarılmış "6 ay 6 bin kilometre" düzenlemesinin uzatıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre "6 ay 6 bin kilometre" kısıtlamasına ilişkin düzenlemenin uygulama süresi 1 Ocak 2024'e kadar 6 ay süreyle uzatıldı.

Ticari faaliyet olduğu değerlendirilen tüm bireysel satışlar, "6 ay-6 bin kilometre" kısıtlama düzenlemesi kapsamında, bakanlık tarafından düzenli olarak denetlenecek, mevzuata aykırılık halinde bu satıcılar hakkında idari para cezası uygulanacak.

Ayrıca, anılan satışlara ilişkin kayıtlar ile denetim sonuçları, kayıt dışı kazancın vergilendirilmesini sağlamak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı ile düzenli olarak paylaşılacak.

DİĞER HABERLER